אימפרוביזציה בתנועה – לתת לעצמינו מתנה

צירוף המלים "אימפרוביזציה בתנועה" קוסם לאנשים רבים ולנשים רבות ובד בבד מרתיע בערך את אותו מספר אנשים. גם המשיכה וגם הרתיעה נובעים מאותו מקור של ציפייה לשחרור וחרדה ממנו. ציפייה לאיבוד שליטה – ולו חלקי וחשש גדול. תשוקה עזה להתיר את הרסן ופחד כמעט קיומי מהמעשה.

על צד האמת, מדובר בחיבור של שני תחומים המתנהלים בחיי היום יום שלנו בשתי וערב – כולנו מתנועעים, כל הזמן, גם מתוך שינה וכולנו מאלתרים, כל הזמן – בנהיגה, בעבודה ובבית . לכן, אימפרוביזציה בתנועה היא למעשה חיבור טבעי בין שני מרכיבים קבועים של החיים שלנו, חיבור היוצר קסם מלהיב ומרגש.

כדי לממש אימפרוביזציה בתנועה, אין צורך להיות רקדנים, מספיק להיות בני אדם שזזים, מרגישים וחושבים. תנועות המתבצעות מתוך שחרור של הגוף והנפש, יכולות לחבר אותנו לרגשות שלנו ובמקביל לתת להם להתפרץ בדרכים חדשות. תוך כדי התנועה מתקיים תהליך של הקשבה פנימית לרגשות ולגוף, המשתפים פעולה בהרמוניה ייחודית לכל אחד ואחת והתוצאה מענגת במידה מפתיעה, כל פעם מחדש.

אימפרוביזציה בתנועה מתאימה לכל אופי ורגש, למוחצנים ולמופנמים, לחושניים ולנרתעים ולא אחת מתגלים רגשות חדשים שלא היינו מודעות להם, תחושות חדשות ומסעירות, המעלות אסוציאציות מפתיעות מחיי היום יום וכל תנועה חושפת בנו משהו חדש שלא הכרנו, אבל תמיד רצינו להכיר.

כל מי שחוותה אי פעם אימפרוביזציה בתנועה, יודעת שמדובר במתנה שאנחנו נותנות לעצמינו וכל אחת צריכה לאפשר לעצמה את הזמן המיוחד שלה, את הנישה האישית הקסומה שלה - אם במסגרת פרטית, אם במסגרת חוגים לשעות הפנאי, עם חברות ואפילו עם בני הזוג. לא בכל זמן אפשר לעשות משהו שרק מרוויחים ממנו - ולחוות אימפרוביזציה בתנועה זאת ההזדמנות שלנו לתת לעצמינו מתנה.